Rozwiązania ACCEN sprawdzają się w każdej branży
Nowy Rynek Poznań
Nowy Rynek to inwestycja położona w Poznaniu na skrzyżowaniu najważniejszych linii komunikacyjnych, w samym sercu dynamicznie rozwijającej się części miasta, otoczona parkami i historyczną zabudową Wildy. Projekt Nowy Rynek stworzy teren otwarty, z którego Poznaniacy będą mogli korzystać na wiele sposobów – pracując w nowo powstałych biurowcach czy odpoczywając w ogródkach miejskich kawiarni. Projekt stanie się istotnym elementem nowej dzielnicy, wzbogacając jej ofertę urbanistyczną.Skanska do projektowania poszczególnych budynków zaprosiła najlepsze pracownie architektoniczne w Polsce. Za projekt pierwszych dwóch odpowiada wrocławskie studio Maćków Pracownia Projektowa. Autorami projektu trzeciego i czwartego budynku jest Medusa group.źródło:
www.propertydesign.pl
Zakres realizacji:
Rynek to serce miasta. Nowy Rynek w Poznaniu to futurystyczny kompleks budynków różnych zastosowań. W tej nowoczesnej architekturze zaprojektowaliśmy i zamontowaliśmy poziome systemy asekuracyjne Accen Line oraz systemy dostępu do elewacji FAS. W projektach, gdzie liczy się każdy detal nie można sobie pozwolić na przypadkowość. Nasze rozwiązanie dostosowaliśmy do zabudowy tak, by nie zaburzały wizualnego charakteru bryły wypracowanego przez projektantów i wykonawców.
Browary Warszawskie
Browary Warszawskie to teren między ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną, który Echo Investment na nowo wkomponuje w tkankę miejską. Powstaje nowy, otwarty dla wszystkich miejski kwartał, tworzony przez budynki mieszkalne, biurowce oraz place publiczne, miejsca odpoczynku i rekreacji, kawiarnie, restauracje i sklepy. To miejsce z piękną historią, ale przede wszystkim nowoczesny, funkcjonalny i całościowy zamysł urbanistyczny i architektoniczny. Znajdą się tu cztery biurowce, pięć budynków mieszkalnych, ponad 8 tys. mkw. przestrzeni przeznaczonej na usługi, restauracje, sklepy, świetnie zaaranżowane przestrzenie publiczne z miejskimi skwerami, kameralnymi uliczkami i wygodną przestrzenią pełną zieleni. Niewątpliwymi zaletami tego miejsca są również bliskość centrum Warszawy, stacji metra czy dostępność rozwiniętej komunikacji miejskiej. źródło:
www.browarywarszawskie.prowly.com
Zakres realizacji:
Najnowszy projekt realizowany przez Echo Investment w samym sercu Warszawy. Na zlecenie tego developera dostarczyliśmy i zamontowaliśmy kompletne systemy dostępu do elewacji FAS oraz systemy linowe AccenLine. Największym wyzwaniem było zaprojektowanie wysięgnika do serwisowania elewacji o wysięgu ponad 4 metry i obciążeniu roboczym 500 Kg.
Katowice Airport
Międzynarodowy Port Lotniczy GTL Katowice Pyrzowice jest czwartym największym portem w Polsce pod względem liczby wykonywanych operacji lotniczych i jednym z najnowocześniejszych w kraju. Szczyci się niespotykaną architekturą i wieloma przyznanymi mu nagrodami. Lotnisko Pyrzowice położone jest około 30 km na północ od Katowic, na pograniczu powiatu tarnogórskiego i będzińskiego. (…)
Lotnisko w Pyrzowicach jest jednym z kluczowych elementów infrastruktury komunikacyjnej regionu, obsługuje mieszkańców Śląska oraz ościennych województw. Port posiada dwa terminale pasażerskie (Terminal A oraz Terminal B) oraz terminal cargo. Planowana modernizacja obiektu oraz budowa trzeciego terminalu pozwolą na zwiększenie przepustowości, która obecnie wynosi 3,6 mln pasażerów rocznie. W 2015 roku z usług lotniska skorzystało ponad 3 mln pasażerów. Katowicki port jest 4 największym w Polsce pod względem ilości obsługiwanych pasażerów.źródło:
www.esky.pl
Zakres realizacji:
Port Lotniczy Katowice to jedno za najbardziej rozwijających się lotnisk w Polsce . Od wielu lat kompleksowo obsługujemy port lotniczy dostarczając zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości. Na terminalach A i B oraz Terminalu Cargo zamontowaliśmy systemy linowe Accenline, słupki asekuracyjne mocowane do blachy trapezowej oraz systemy asekuracji pionowej na istniejących drabinach.
Budynek Komisji Sejmowych
Warszawski gmach przy Wiejskiej 1, róg Pięknej. Budowa obiektu Budynek Komisji Sejmowych wystartowała w styczniu 2016 i dobiegła końca w 28 miesięcy. Użytkowa powierzchnia tego sześciokondygnacyjnego budynku wynosi 9000 metrów kwadratowych. Biuro Stelmach i Partnerzy Biuro Architektoniczne odpowiada za projekt architektoniczny budynku, natomiast firma Warbud z Warszawy jest jego generalnym wykonawcą. W odległości 99 metrów znajduje się budynek Ambasada Kanady, 118 metrów dalej znajduje się Dom Aukcyjny Desa Unicum, a 180 metrów dalej znajduje się Green Park.źródło:
www.urbanity.pl
Zakres realizacji:
Firma Warbud jako generalny wykonawca obiektu dla potrzeb komisji sejmowych zlecił Accen Fall Arrest wykonanie kompleksowych, stałych zabezpieczeń przed upadkiem z wysokości, w tym systemu dostępu do elewacji FAS. Budynek powstał u zbiegu ulic Wiejskiej i Pięknej w Warszawie. Znajdują się w nim sale komisji sejmowych, biura pracowników obsługi oraz wspomagające pomieszczenia techniczne.
IKEA industry Orla
IKEA Industry Poland sp. z o.o. oddział w Orli to kompleks dwóch zakładów obejmujących: nowoczesną fabrykę ultra cienkich płyt HDF (skrót z ang. High Density Fibreboard), tartak oraz zakład produkcji dodanej, w którym płyty są cięte na wymiar. Wytwarzane w zakładzie ultra cienkie płyty HDF wykorzystywane są do produkcji lekkich mebli dla IKEA. Deski produkowane w tartaku IKEA Industry trafiają do producentów współpracujących z IKEA oraz innych firm obecnych na polskim rynku. Tartak wykorzystuje najnowocześniejsze i nowatorskie rozwiązania do sortowania i obróbki drewna o małej średnicy, do tej pory niedostępne w Polsce.źródło:
www.industry.ikea.pl
Zakres realizacji:
Projekt systemów zabezpieczających pracę na wysokości dla oddziału IKEA w Orli to było prawdziwe wyzwanie. Zróżnicowany charakter kolejnych etapów produkcji przekłada się na dużą różnorodność obiektów na terenie kompleksu. Aby zapewnić pracownikom bezpieczeństwo w czasie pracy trzeba było zostosować rozwiązania adekwatne dla danych konstrukcji. System zabezpieczeń zamontowanych dla IKEA obejmuje więc poziome systemy linowe Accen Line, pionowe systemy na drabinach, barierki oraz punkty kotwiczące montowane do blachy trapezowej.
CMN Gdańsk
„Budowa Centrum Medycyny Nieinwazyjnej (CMN) to największa inwestycja realizowana obecnie przez Gdański Uniwersytet Medyczny, która stanowi kolejny etap przebudowy bazy klinicznej Uczelni. W jej ramach w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym powstaje najnowocześniejszy w Polsce kompleks medyczny, znacząco poprawi jakość i komfort zarówno pracy, jak również warunki hospitalizacji (…) pacjentów. (…) Koszt budowy z wyposażeniem to ok. 600 mln zł. Centrum Medycyny Nieinwazyjnej to kompleks czterech połączonych ze sobą budynków – A, B, C ułożonych w kształt litery U, połączonych trzema łącznikami z Centrum Medycyny Inwazyjnej oraz budynku D usytuowanego w miejscu dawnego budynku 18”Projekt CMN w Gdańsku został opracowany przez Pracownię Architektoniczną ARCHDECO.źródło:
www.uck.pl
Zakres realizacji:
Na tym super szpitalu Accen dostarczył i zamontował kompletne
systemu dostępu do elewacji FAS, systemy linowe mocowane do żaluzji osłonowych oraz szyny asekuracyjne. Długość zamontowanych systemów to ponad 1000 mb oraz ponad 200 sztuk gniazd attykowych.
Most na drodze S7 w Krakowie
Most im. Kardynała Franciszka Macharskiego jest najdłuższą w Małopolsce przeprawą przez Wisłę. Przeprawa złożona jest z dwóch równoległych mostów wantowych o długości 706 m i 695,5 m. , z których każdy posiada 3 pasy ruchu. Most został wybudowany przez Spółki STRABAG i STRABAG Infrastruktura Południe w ramach kontraktu na Budowę drogi ekspresowej S7 odcinek węzeł Kraków Przewóz – węzeł Kraków Nowa Huta. Przy budowie zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań. Jedną z nowości było zastosowanie cementów hutniczych w elementach masywnych. (m innymi Kruszywo z dolomitu do betonu w elementach masywnych na obiekty mostowe – pierwsze takie zastosowanie w Polsce oraz beton w elementach masywnych na cementach hutniczych. STRABAG jest tutaj pionierem, ponieważ to pierwsza firmą budowlana, która zastosowała cement hutniczy przy sprężaniu masywnych elementów betonowych. Równie ciekawym rozwiązaniem jest ustrój nośny. To ciągła belka, która w części balastowej składa się z sprężonej konstrukcji betonowej a w części nurtowej z konstrukcji zespolonej (dźwigary główne i poprzecznice stalowe).źródło:
www.strabag.pl
Zakres realizacji:
Możliwość bezpiecznej pracy na całej wysokości tego niesamowitego mostu zapewniliśmy dzięki systemom pionowych szynodrabin oraz niezawodnym punktom Trax light B. Był to najlepszy wybór w kontekście techniki budowy zastosowanej przez wykonawców. Urządzenia te umożliwiają bezpieczne poruszanie się po konstrukcji mostu.
ZTPO Kraków
Ekospalarnia powstała jako odpowiedź na potrzeby ekologiczne i energetyczne Krakowa będąc częścią projektu pn. „Program gospodarki odpadami komunalnymi w Krakowie”. Stanowi ostatnie i niezwykle ważne ogniwo tego systemu: umożliwia zagospodarowanie wytworzonych przez mieszkańców Krakowa odpadów komunalnych oraz odzyskiwanie z nich energii. Technologia termicznego przekształcania odpadów to najbardziej dojrzałe i proekologiczne rozwiązanie problemu odpadów, co potwierdzają wieloletnie doświadczenia krajów europejskich, w których systemy termicznego przekształcania odpadów z odzyskiem energii stanowią podstawę całego systemu gospodarki odpadami. EKOSPALARNIA umożliwia przekształcanie 220 tys. ton odpadów komunalnych w ciągu roku. W wyniku spalania wyprodukowana zostaje energia elektryczna (około 65 000 MWh), i energia cieplna (280 000 MWh). Energia uzyskana w procesie termicznego przekształcania jest w znacznej części energią odnawialną, a więc ekologiczną.źródło:
www.khk.krakow.pl/pl/ekospalarnia
Zakres realizacji:
Na dachach spalarni zamontowaliśmy kilkaset metrów systemów linowych oraz punktów kotwiczących mocowanych do blachy łączonej na rąbek. Specyfika dachu oraz poszycia wymusiła na nas zastosowanie punktów ze specjalnymi zaciskami.
Gazoport Świnoujście
Terminal LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu eksploatowany jest od 2016 roku. Powstanie terminalu LNG pozwoliło na odbieranie skroplonego gazu ziemnego drogą morską praktycznie z dowolnego kierunku na świecie, co przyczyniło się do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Polski. Decyzja o budowie gazoportu zapadła w 2006 r. Budowa terminalu LNG została uznana przez Radę Ministrów za inwestycję strategiczną dla Polski. Procesy technologiczne obsługiwane obecnie przez terminal: rozładunek LNG z tankowca przy nabrzeżu rozładunkowym, procesowe składowanie LNG w zbiornikach, regazyfikacja LNG i wysyłka gazu (NG) do Krajowego Systemu Przesyłowego oraz załadunek LNG na cysterny samochodowe i ISO-kontenery.Obecna zdolność regazyfikacyjna terminalu wynosi 5 mld Nm³ rocznie. Na terenie terminalu zlokalizowane są także dwa kriogeniczne zbiorniki do procesowego magazynowania LNG o pojemności 160 000 m³ każdy.źródło:
www.polskielng.pl
Zakres realizacji:
Na zadaszeniu estakady rurociągów dostarczyliśmy i zamontowaliśmy ponad 1000 mb systemów linowych. W Systemie zastosowano punkty krańcowe i pośrednie mocowane bezpośrednio do blachy trapezowej oraz specjalne zamki napinające ze wskaźnikiem napięcia systemu i wskaźnikiem upadku. Punkty pośrednie wyposażono w elementy umożliwiające swobodne przemieszczanie się użytkownika bez konieczności wypinania się z systemu. Część estakady znajdująca się na morzu wymagała od nas przestrzegania wszelkich procedur związanych z pracą na pełnym morzu.
EC 1 Łódź
Jednym z ważnych obiektów architektonicznych w centrum miasta Łódź jest zespół budynków dawnej Elektrowni Łódzkiej, w której obecnie działa instytucja kultury prowadzona przez Miasto Łódź i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod nazwą „EC1 Łódź — Miasto Kultury” w Łodzi.Zrewitalizowany i rozbudowany kompleks EC1 pełni funkcje kulturalno-artystyczne oraz edukacyjne. Jednocześnie stanowi ważny element Nowego Centrum Łodzi, łącząc tendencje architektoniczne z początku ubiegłego stulecia oraz nowoczesnego nurtu postindustrialnego. W założeniu EC1 to przestrzeń otwarta dla artystów różnych dziedzin i przystosowana do twórczości indywidualnej, warsztatów oraz imprez grupowych, z wymaganą do tego celu infrastrukturą. EC1 oferuje wydarzenia pozwalające mądrze i inspirująco spędzić wolny czas.źródło:
www.ec1lodz.pl/node/2618?language=pl
Zakres realizacji:
Zabytkowa elektrownia w Centrum Łodzi była dla nas nie tylko wyzwaniem technicznym ale i architektonicznym. Zabytkowy charakter obiektu sprawił, że dobór punktów kotwiczących i systemów na dachu był pod szczególnym nadzorem. Na wszystkich dachach EC 1 zamontowaliśmy systemy linowe i pojedyncze punkty kotwiczące mocowane do blachy trapezowej, a w zabytkowej chłodni kominowej
system dostępu do elewacji FAS.
Cementownia Warta SA
Cementownia Warta jest liczącym się producentem cementu na rynku polskim. Właścicielem cementowni jest niemiecka spółka POLEN ZEMENT BETEILIGUNGSGESELLSCHAFT mbH Z Dortmundu. Cementownia zlokalizowana jest w Trębaczewie k/ Działoszyna w województwie łódzkim na skraju Jury Krakowsko-Wieluńskiej. Zakres działalności Cementowni Warta obejmuje procesy związane z produkcją klinkieru portlandzkiego, wytwarzania cementu oraz z kompleksową obsługą Klientów w zakresie: produkcji i sprzedaży cementu, organizacji transportu do Klienta, doradztwa technologicznego, promocji i reklamy oraz usług zakładowego laboratorium w zakresie badań i pomiarów środowiska, higieny pracy oraz jakości paliw.źródło:
www.wartasa.com.pl
Zakres realizacji:
Przemysł ciężki to nie lada wyzwanie, zaprojektowanie systemów na podtorzach suwnic oraz ich montaż na tak trudnym obiekcie było bardzo cennym doświadczeniem. Pracownicy cementowni obsługujący podtorza suwnic mogą korzystać z kilkuset metrów systemów linowych zamocowanych do żelbetowych filarów.
Złota 44 Warszawa
Złota 44 to inwestycja premium, jakiej w Polsce jeszcze nie było. Zaprojektowany z wykorzystaniem najnowszych technologii przez światowej sławy architekta, Daniela Libeskinda, budynek liczy 192 metry wysokości i ma do zaoferowania widok na panoramę miasta, ekskluzywne przestrzenie, unikalne mieszkania oraz doskonale wyposażone strefy rekreacyjne dla mieszkańców. To nie tylko najwyższy apartamentowiec w Unii Europejskiej, ale też najwyższej klasy luksus w samym sercu Warszawy.źródło:
www.zlota44.com/inwestycja
Zakres realizacji:
Na najwyższym apartamentowcu w Warszawie dostarczyliśmy i zamontowaliśmy punkty kotwiczące dla osób serwisujących elewacje. Specjalnie wyprodukowane słupki o wysokości niespełna 200 mm zostały zamontowane do żelbetu na kilku poziomach wieżowca. Dodatkowo przy windach zamontowaliśmy punkty kotwiczące do ewakuacji w przypadku awarii windy.